Další facelift pro Mazdu MX-5, nově nabízí odstín jako CX-5

Další facelift pro Mazdu MX-5, nově nabízí odstín jako CX-5

Ač se to nezdá, současná generace Mazdy MX-5 se prodává už od roku 2014, pochopitelně s pravidelnými modernizacemi. Ta další v pořadí přichází s modelovým rokem 2023, která přináší nejen přejmenování výbav, ale také nový odstín Zircon Sand, se kterým přijela poprvé inovovaná Mazda CX-5.

Konkrétně s uvedením faceliftu přišel britský import Mazdy, který oznámil, že nově u MX-5 budou k mání tři výbavové stupně, dvě pohonné jednotky a pochopitelně dvě varianty karoserie – softop nově jako Roadster, nikoliv už Convertible, a samozřejmě hardtop RF.

Základní výbava Prime-Line se bude prodávat pouze s motorem 1,5 Skyactiv-G o výkonu 132 koní. Krom slabšího motoru bude mít v nabídce černě lakovaná 16palcová litá kola, černá vnější zpětná zrcátka, vyhřívané látkově černé sedačky se stříbrným prošíváním, klimatizaci, audio soustavu se šesti reproduktory a systém KPC (Kinematic Posture Control), který je standardem u všech výbav MX-5. Benzínovou patnáctistovku lze mít i s výbavou Exclusive Line, kde jsou navíc černá kožená sedadla, světlá 16palcová litá kola, zrcátka v barvě vozu, automatické světlomety i stěrače a systém ADAS.

Druhý stupeň výbavy Exclusive Line lze pořídit i s 2,0litrovým čtyřválcem Skyactiv-G o výkonu 184 koní, který spolupracuje se šestistupňovým manuálem a nechybí pochopitelně ani samosvorný diferenciál. Krom toho se může pochlubit ještě přední vzpěrou, tlumiči Bilstein a 17palcovými litými koly.

Vrcholem nabídky je pak výbava Homura. Ta je k mání pouze s dvoulitrovým motorem a oproti předchozím výbavám se bude lišit 17“ litými koly BBS Gun Metallic, nerezovými prahovými lištami s logem MX-5, červeně lakovanými brzdovými třmeny Brembo a perforovaným čalouněním Nappa.

Modernizovaná MX-5 je už nyní na britském trhu k objednání a první vozy dorazí během března příštího roku. Mazda prodala ve Velké Británii od roku 2015 více než 24 000 vozů MX-5 (ND).

Zdroj: carscoops.com

Jiří Diviš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *