Designér Mitsubishi navrhl konkurenta pro Ferrari, ultimativní hypersport Mazda RX-10 Vision Longtail

Designér Mitsubishi navrhl konkurenta pro Ferrari, ultimativní hypersport Mazda RX-10 Vision Longtail
Vzpomínáte si ještě na úchvatný koncept RX-Vision, který byl představen už před pěti lety na domácím autosalonu a mluvilo se o něm jako o předzvěsti RX-9? Bohužel se tak zatím nestalo, ale nezávislý designér přišel s něčím naprosto šíleným!
Samozřejmě vycházel z výše zmíněné studie, ale zašel tak daleko, kam Mazda asi nikdy nepůjde. Řeč je o projektu Mazda RX-10 Vision a jak už možná název napovídá, jde o pokračovatele rodiny RX, proto nesmí chybět rotační motor.

Maxmilian Schneider, toho času designér v Mitsubishi Motor Japan, se rozhodl posunout myšlenku vlajkové lodi Mazdy na zcela novou úroveň. Jeho výsledek nese označení Mazda RX-10 Vision Longtail a má jít o „halo hypercar“, který by se mohl vyrábět v civilním, ale i závodním provedení pro třídu Hypercar v LeMans.
Navržený speciál pohání (v teoretické rovině) 2,3litrový třírotorový motor o výkonu 780 koní, ale to není vše! Pohonné jednotce sekundují dva elektromotory, umístěné na přední nápravě, a každý disponuje výkonem 125 koní, čili dohromady 250. Celkově tak pohonná soustava nabídne výkon 1030 koní. S takovou kanonádou by mohl hypersport zrychlit na stovku za 2,5 sekundy a dosáhnout maximální rychlosti 427 km/h.
Ale jelikož šlo převážně o designové cvičení, probereme si zejména vzhled. Jelikož se vize pyšní dodatkem „Longtail“ jako třeba McLaren F1 GTR Longtail, nelze přehlédnout prodlouženou zadní část, kde je umístěn motor. Naopak vpředu zaujmou dominantní blatníky, LED světlomety a charakteristická maska Mazdy. Kabina je značně vzdušná, a to díky čelnímu sklu „kolem dokola“.
Jak se Vám líbí taková vize? Umíte si představit, že by Mazda zamířila do vod Ferrari?
Zdroj: carscoops.com

Jiří Diviš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *