Mazda 2 Sedan se dočkala modernizace jako hatchback, zatím bude k mání v Mexiku

Mazda 2 je bezpochyby nejmenším modelem evropského portfolia značky a nabízí se výhradně jako pětidveřový hatchback. Napadlo by Vás, že se prodává jinde i v jiném počtu dveří?
Takovým příkladem je mexický trh, kde segment malých aut tvoří více než polovinu všech vozů a nabízí se zde Mazda 2 jako čtyřdveřový sedan. A ten právě prošel také faceliftem, stejně jako nedávno tradiční hatchback.

Proč se inovovaný sedan představil právě v Mexiku, je asi tím, že se zde bude i vyrábět v tamním závodě. Pětidveřový hatchback se odhalil začátkem letošního roku v Japonsku, psal jsem o tom zde. I sedan se dočkal přepracované masky s trojrozměrným vzorem, nových světlometů a revidovaným nárazníkem s decentním chromem.
Vzadu jsou sice stejné lampy jako na předchozí verzi, ale jsou umístěné níže a navíc mezi nimi se nachází ozdobná lišta. Další novinkou je přední splitter a nová 15- a 16palcová litá kola. Co se týče kabiny, zde jsou nová přední sedadla a systém Mazda Connect nově se standardními funkcemi Apple CarPlay a Android Auto.
V Mexiku se nabízí Mazda 2 Sedan s benzínovým čtyřválcem 1,5 Skyactiv-G o výkonu 110 koní při 6000 otáčkách za minutu a točivém momentu 141 Nm při 4000 ot./min. Oproti minulému provedení byl výkon navýšen o 3 koně a krouticí moment o 1 Nm. S motorem spolupracuje šestistupňová manuální nebo automatická převodovka. Je však zajímavé, že Mazda 2 Sedan má starší systém G-Vectoring Control, kdežto hatchback má nejnovější G-Vectoring Control Plus.
Startovací cena začíná v přepočtu na částce 13 415 amerických dolarů (cca 311 tisíc korun). Omlazená Mazda 2 Sedan dorazí i na další trhy, nikoliv však do Japonska či Evropy. A bude také zajímavé sledovat, zda se inovovaný sedan dostane na americký trh, kde minulé verze prodávají jako přeznačená Toyota Yaris.
Zdroj: carscoops.com

Jiří Diviš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *