Nejbláznivější Mazda 3 všech dob? Mad Mike představil speciál pro Pikes Peak

Nejbláznivější Mazda 3 všech dob? Mad Mike představil speciál pro Pikes Peak

Kdo by neznal Pikes Peak. Hora v americkém Coloradu, kde se pravidelně pořádají závody do vrchu. Krom toho jde také o skvělou „módní přehlídku“ divoce upravených aut a nebude tomu jinak ani při stém závodu. Ovšem opravdu nadupaný speciál pro nadcházející ročník představil Mad Mike, vlastním jménem Michael Widdett.

Možná si někteří z Vás právě řekli, kdo je sakra Mad Mike? Jde o novozélandského driftera, který už potrápil pár Mazd, a hlavně ty s rotačním motorem. A tohle know-how zakomponoval právě do speciálně upravené Mazdy 3. Na samotný hatchback nižší střední třídy není mnoho náhradních dílů k sehnání, a proto už i tak jde o výstřední proměnu.

Pod kapotou se nachází čtyřrotorový rotační motor o přibližném výkonu 1200 koní, který bude k dispozici i při výrazně nižším tlaku vzduchu ve vysoké nadmořské výšce na hoře Pikes Peak. Současná generace Mazdy 3 (BP) se prodává s pohonem předních nebo všech čtyř kol, ale to by nesmělo jít o auto Mad Mike. Jinými slovy, speciální Mazda 3 pro Pikes Peak bude disponovat pohonem zadních kol, ale existuje také ještě možnost, že se rozhodne pro modifikovaný pohon 4×4.

Jak bude auto nejspíš vypadat zevnějšku, to odhaluje věrohodný render. Nebude chybět například protažený přední splitter, robustní křídlo namontované na podvozku, dvojice spoilerů (první navazující na střechu a druhý dole na okně), set bočních prahů a velký difuzor. Dále se dá očekávat sada nových kol včetně pneumatik, snížené odpružení a výfuk vyčnívající z kapoty. Nepřehlédnutelný bude také bílo-modrý design s logy Red Bull.

Co je však zajímavé, že upravená Mazda 3 pro Pikes Peak bude mít nadále čtvery dveře a čtyři sedačky, i když pravidla FIA pro Pikes Peak zakazují účast spolujezdců ve vozidle. Už se nemůžu dočkat, jak vyjdou na svět fotografie reálného vozidla a pochopitelně i samotného závodu, který se uskuteční letos 26. června.

Zdroj: carscoops.com, Instagram Mad Mike

Jiří Diviš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *