Nová MX-5 Eunos Edition odkazuje na kdysi slavnou značku, vyrobí se pouze ve 110 kusech

Skalní fanoušci Mazdy určitě vědí, oč se jedná, pokud někdo zmíní pojem „Eunos“. Pro ostatní, co netuší, rád připomenu. 
Než se k tomu však dostanu, je důležité zmínit, proč ta zpátečka do minulosti. Byla totiž odhalena novinka MX-5 Eunos Edition, která odkazuje na kdysi slavnou značku. Co nám nabídne?

Značka Eunos byla představena v roce 1989 jako luxusní odnož automobilky, jejíž modely se nabízely pouze na domácím trhu. Řeknu-li to jednoduše, šlo v podstatě o podobnou spolupráci, jakou má dnes Toyota a Lexus. S logem Eunos bylo tak možné spatřit v Japonsku např. MX-3, Xedos 6, 323F (BG), atd. Bohužel nevydržela dlouho na tamním trhu, zmizela do zapomnění v roce 1996.

Původní model, na který novinka odkazuje – Eunos Roadster S Limited

V roce 1992 se představila limitovaná MX-5 (NA) pod značkou Eunos, avšak s označením Roadster S Limited. Od sériových kusů se odlišovala černým lakem, červeným koženým interiérem a speciální sadou kol. A něco podobného se přenáší právě do dnešní doby, avšak klasicky pod Mazdou a paradoxní je, že novinka je určená pouze pro francouzský trh, kde se Eunos nikdy neobjevil.

Import ve Francii představil novou MX-5 Eunos Edition, která má vzdát hold zmíněné značce a pochopitelně i původnímu modelu z devadesátých let. Exteriér se může pochlubit černým lakem Jet Black Mica, ale také černými 16“ kovanými koly RAYS. V kabině zase nelze přehlédnout perforovanou červenou kůži Burgundy Nappa. Krom toho bude výjimečná i plaketkou na předním blatníku a palubní desce s počtem vyrobených kusů.

Pod kapotou se nic nezměnilo, nadále zde pracuje 2,0 Skyactiv-G o výkonu 184 koní, které lze posílat na zadní nápravu skrze šestistupňový manuál či automat. Vše při starém zůstalo i u otázky výbavy, takže zákazník nepřijde o balíček i-Activsense, informační systém s rozsáhlými funkcemi ani audiosystém BOSE s devíti reproduktory.
Výroční edice Mazda MX-5 Eunos bude vyrobena pouze ve 110 kusech a je určená pouze pro trh ve Francii. Cenovka byla stanovena na 34 600 euro (cca 883 tisíc korun) a k dispozici u dealerů bude od dubna.
Zdroj: motor1.com


Jiří Diviš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *