Mad Mike si pořídil novou hračku, Mazdu Gen 7.3! Čím je zvláštní?

Mad Mike opět představuje světu novou bestii, se kterou bude vyvádět na různých sportovních akcích a nutno říci, že je to originální kousek.
Pokud nevíte, kdo je Mad Mike, rád vám ho ve stručnosti představím. Celým jménem Michael Whiddett, narozený v roce 1981, je novozélandský jezdec. Motorsportu se začal věnovat v šesti letech, kdy zavítal do motokrosových šampionátů a od roku 2007 se věnuje převážně driftům, pod záštitou Red Bullu a samozřejmě Mazdy.

Mad Mike začal drifty před deseti lety právě s Mazdou RX-7, zvanou jako Fursty, která mu pomohla k národním úspěchům a pochopitelně i vítězstvím v zámoří. Díky podpoře Red Bullu byl vůz přejmenován na MADBUL (jméno jezdce + druhá část názvu týmu).

Sám Mike k tomu říká: „Bylo to poprvé, co jsem byl v Americe a byl tu s námi i MADBUL, kterého jsme právě postavili. Měli jsme trochu strach, jelikož Amerika je velká země a jsou tu velké týmy jako Ford či Mopar. Naštěstí fanoušci si zamilovali náš vůz. Mám osobní spojení s tímto autem, pro mě je to #1. MADBUL toho zažil již tolik, že by měl v pasu o mnoho víc razítek než lidé, co cestují napříč světem.“
A v čem je unikátní nový MADBUL? Vypadá především opravdu agresivně, a to díky přední části, která je z legendárního modelu RX-3, nechybí ani dobové blatníky, retro polepy, zpětná zrcátka nebo na masce 12A Savanna originální logo automobilky a označení RE pro rotační motor. Vzadu však jde již o známou RX-7 (FD), kde se vyjímá hlavně masivní difuzor. Unikátně vyvinutá jsou i kola s matným povrchem, která navrhl Rotiform.
Za touto úpravou a spojením dvou modelů stojí Rocket Bunny, který skloubil sedmdesátá a devadesátá léta dohromady. Mike prozradil, že nový vůz ponese jméno Gen 7.3, neboť půlka vozu je RX-3, což je mimochodem pro něj nejoblíbenější auto všech dob, a druhá půlka zase RX-7. Jestli se nějak změnila technika či motor, o tom nepadlo ani slovo.
Mad Mike odhalí veřejnosti tento kousek na akci ASB Showgrounds and Meremere Dragway na Novém Zélandu, která se koná tento víkend. Mimo jiné, dříve Mike osedlal také RX-8, zvanou BADBUL, a také MX-5 (ND), pojmenovaná jako RADBUL.
Photos by Graeme Murray

Zdroj: redbull.com, superstreetonline.com 

Jiří Diviš

0 thoughts on “Mad Mike si pořídil novou hračku, Mazdu Gen 7.3! Čím je zvláštní?

  1. Wau na titulke som to nepostrehol ale keď som videl že tam namontovali čumák s Rx-3 tak sa mi dych zatajil. Som vďačný že som sa o tomto aute dozvedel práve z vašich stránok. 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *