Mazda CX-60 jako novinka v německé policejní flotile, motorizace vás překvapí

Mazda CX-60 jako novinka v německé policejní flotile, motorizace vás překvapí

Málokdy se stane, že by se nějaký model od Mazdy stal součástí policejní flotily v rámci Evropy. Nyní se však japonská automobilka může pochlubit tím, že v německé spolkové zemi Sasko-Anhaltsko bude nasazena do služby první pětice CX-60 v policejní livreji.

Sasko-anhaltská zemská policie převzala od místního dealera Mazda Auto-Park Rath prvních pět vozidel Mazda CX-60, z nichž tři budou využity jako hlídkové vozy na policejním oddělení Dessau-Roßlau a zbylé dva budou v centrálních službách, mimo jiné i pro vodní policii.

Zřejmě vás napadá, že zmíněná pětice CX-60, vzhledem k sílicímu tlaku na emise, má beztak hybridní ústrojí, ale opak je pravdou. V motorovém prostoru se nachází 3,3litrový dieselový šestiválec e-Skyactiv D o výkonu 254 koní v kombinaci s automatickou převodovkou a pohonem všech čtyř kol. Pochopitelně všem CX-60 nechybí ani specifické prvky a úpravy pro policii jako třeba polepy, majáky, rádiové zařízení a v kufru výsuvné schránky pro policejní vybavení.

A dobrá zpráva na závěr, tohle je první várka dodaných vozidel, neboť na jaře je naplánovaná další dodávka vozidel Mazda pro německou policii.

Zdroj: mazda.de

Jiří Diviš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *