Nová Mazda CX-70 má po premiéře, víceméně jde o pětimístnou CX-90

Nová Mazda CX-70 má po premiéře, víceméně jde o pětimístnou CX-90

Tak jsme se dočkali! Po uvedení velkého SUV pro americký trh s označením CX-90 dorazilo i jeho menší provedení, a sice s označením CX-70. Zásadní rozdíl mezi těmito dvěma modely je jasný – počet sedaček v kabině, a tím jsme nejspíš skončili…

Pětimístná Mazda CX-70 je samozřejmě také prémiové SUV jako její větší sourozenec CX-90 se sedmi sedadly, avšak je určena spíše pro takovou klientelu, která upřednostňuje větší prostor na přepravu zavazadel. Automobilka se nebojí upřímnosti a na rovinu přiznává, že CX-70 se spíše hodí na předměstí než do terénu, ale i tak doufá, že prémiové SUV osloví menší rodiny, protože se zaměřila na prostornost v kabině i kufru.

Zástupci automobilky nezveřejnili bohužel vnitřní rozměry, ale prozradili, že CX-70 usnadní nakládání dlouhých předmětů do kufru i díky dálkovému sklápění sedadel. Dále nebudou chybět ani háčky na tašky, přihrádky i spodní zavazadlový prostor na udržení cenných předmětů. To vše jsou plusové body pro praktickou stránku CX-70. Samozřejmostí budou vysoce kvalitní materiály v interiéru, rozmanitá a výrazná paleta barev čalounění, a to včetně kůže Nappa i červenému prošívání jako měla MX-5 100th Anniversary.

Vnější design nezapře větší CX-90, což není samozřejmě na škodu. Motorová paleta nebyla prozatím odtajněna, ale jelikož jde o „menší CX-90“, tak lze předpokládat stejné agregáty jako u většího modelu. Jinými slovy, v nabídce bude 2,5l čtyřválec PHEV s elektromotory o výkonu 327 koní a točivém momentu 500 Nm. Dále pak 3,3l benzínový mildhybridní řadový šestiválec o parametrech 284 koní a 450 Nm nebo 345 koní a 500 Nm.

Mazda CX-70 má dorazit také s novými asistenčními systémy jako třeba při nulové odezvě od řidiče (např. bezvěomí) bude SUV zpomalovat v provozu. Taky se lze těšit na hlasového asistenta Alexa z Amazonu, kterému se budou dávat handsfree příkazy, pomoci kterých půjde změnit teplota v kabině, rádiovou stanici, apod.

Není znám ani termín, kdy budou první kusy CX-70 najíždět do amerických showroomů, a stejně tak se čeká i na ceník. Ale jde o modelový ročník 2025, takže se daných informací dočkáme ještě letos. Nicméně, posledním dílkem, který ještě schází v tabulce prémiových SUV od Mazdy, je očekávaná CX-80 i pro evropský trh. Ta by měla být pro změnu zase sedmimístnou variantou CX-60. Měli bychom se ji dočkat v druhé polovině letošního roku!

Zdroj: carscoops.com

Jiří Diviš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *