Nový světový rekord! V Itálii se sjelo celkem 707 vozů MX-5

Nový světový rekord! V Itálii se sjelo celkem 707 vozů MX-5

Mazda MX-5 má mnoho fanoušků po celém světě, proto není divu, že o uplynulém víkendu byl překonán světový rekord v počtu MX-5 na jednom místě. Stalo se tak konkrétně 18. září na italském okruhu Modena.

Organizátorem celé akce bylo italské zastoupení Mazdy, které dalo dohromady příznivce a majitele MX-5 z celé Evropy, co chtěli být součástí této významné události. Na okruhu se sjely pochopitelně všechny čtyři generace oblíbeného roadsteru, ať už sériové či nějak upravené. Dokonce se na této události představil jednomístný speedster MX-5 NM od místního úpravce Gorgona Cars, o kterém jsem psal včera.

Součástí akce byl samozřejmě i porotce z Guinessovy knihy rekordů, který počítal auta při vjezdu na trať. Ten v 18 hodin místního času oficiálně oznámil přítomnému davu, že byl pokořen nový světový rekord, neboť se sjelo celkem 707 vozů MX-5. Samozřejmě italský import zařídil na akci i další aktivity pro přítomné fanoušky v souvislosti s Mazdou.

Mezi speciálními hosty na akci byl také inženýr Nobuhiro Yamamoto, který stojí za vývojem generací NC a ND, ale také třeba automobilová nadšenkyně Elisa Artioli, vnučka Romana Artioliho, bývalého majitele Lotusu a Bugatti. Řečníci mluvili na akci o tom, jaké mají zážitky s MX-5 a diskutovali také o tom, co dělá z MX-5 automobilovou ikonu.

Dosavadní rekord byl zaznamenán v roce 2013 na nizozemské půdě, kde se sjelo celkem 683 vozů MX-5. Jenže o devět let později dokázali organizátoři v Itálii shromáždit 24 vozů MX-5 navíc oproti Nizozemcům a ustanovili tak nový světový rekord, který bude těžké překonat.

Zdroj: carscoops.com

Jiří Diviš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *