Reportáž: Mazda Reunion 2022

Reportáž: Mazda Reunion 2022

Legendy, nebo Reunion? Tak tohle si možná říkalo mnoho z nás. Na poslední květnový víkend nebyla naplánovaná pouze automobilová slavnost Legendy, ale i tradiční jihočeský sraz Mazda Reunion. Někteří se tak vydali do Prahy a někteří zase dali přednost setkání s přáteli v autokempu Karvánky.

Letošní, v pořadí již šestý, ročník byl zahájen v pátek 27. května v podvečerních hodinách. První účastníci nenechali na sebe dlouho čekat a už je vítal u závory hlavní organizátor Milan společně s Mírou. Následovalo ubytování v chatkách, pokud jste si ji v předstihu rezervovali, a přesun k hospůdce na kus řeči za ostatními dorazivšími. Jelikož se tradiční účastníci schází hromadně jen na srazu, není divu, že debaty trvaly do nočních hodin.

Lidé, kteří dorazili už v pátek, se sešli v sobotu zhruba okolo půl deváté, kdežto ostatní přijížděli až před desátou hodinou dopolední. Úderem 10:00 bylo uvítání dalších účastníků a s tím, že během chvíle proběhne první kolo soutěží pro dospělé, ale i děti. Konkrétně hod brzdovým kotoučem do dálky (pro ženy byl lehčí kousek, kdežto pro muže těžší) a výměna kola u auta na čas. Čas běžel neúprosně, a proto po disciplínách nastal oběd. A jak už je zvykem, někdo zašel do hospůdky v kempu, a někdo zas ušel pár kroků do nedaleké country restaurace u čerpací stanice.

Po obědě se sešli všichni účastníci zpátky v kempu a začalo řazení na spanilou jízdu „Po stopách selského baroka“. A jak už bývá na Reunionu zvykem, vozy se řadily dle modelů i generací. Zhruba po patnácté hodině byl uskutečněn návrat vozů ze silnic, proběhlo hodnocení cesty a organizátoři oznámili druhé kolo soutěží, opět pro dospělé i děti :-).

První soutěž byla zase s brzdovými kotouči, tentokrát však následoval hod těžším kotoučem a poté ještě dva hody, ale již lehčími kotouči a bylo třeba se přiblížit k prvnímu hozenému. Druhá soutěž měla název „Zručnost v podélném parkování s navigátorem“. Jak už název napovídá, šlo o podélné parkování s vlastním vozem na čas. Navigátor pomáhal v tom, že křikl stop, když už se nárazník téměř dotkl krabice coby imaginárního zaparkovaného vozu v řadě. Děti měly zase úkol v podobě hledání pokladu – účast byla hojná :-).

Po soutěžích nastala volná zábava či debatování a čekalo se na vyhlášení výsledků soutěží. Sice ho přerušil déšť, ale proběhla „evakuace“ pod přístřešek u hospůdky a už nic nebránilo předání krásných medailí i dalších cen. Na scénu pak přišlo překvapení pro Milana, neboť v týdnu před srazem slavil narozeniny, a tak se dočkal velkého dortu od party přátel! Tím byly oficiality uzavřeny a nastala volná zábava s podporou nápojů :-). Opět se debatovalo do noci, avšak už ne tolik jako v pátek, poněvadž nedělní ráno/dopoledne bylo určené k odjezdu domů.

Byť jsme to s rodinkou neměli prvotně v plánu, i tak jsme se rozhodli pro návštěvu srazu během sobotního odpoledne. Vyjeli jsme tak v naší Mazdě 5 na její první sraz a dorazili do kempu okolo půl druhé odpoledne. Bohužel spanilé jízdy jsme se nezúčastnili, poněvadž hlad byl silnější. Ale i tak jsem rád, že jsem mohl podebatovat se starými známými, které jsem vlastně poznal před lety na královéhradeckém srazu i jednom z prvních ročníků Reunionu. Jen zkrátka se „vyvíjíme“, a tak přišla řeč i na naše ratolesti :-). Moc rád jsem všechny viděl, staré i nové tváře, a doufám, že v příštím ročníku se zdržíme déle!

Speciální dík patří zejména organizátorům, že uskutečnili Reunion 2022, protože bez něj by byla tahle sezona bez jediného srazu. Doufám, že v příštím roce bude výčet srazů bohatší!

Jiří Diviš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *