Mazda CX-9 se vrací do Evropy, prozatím míří na ruský trh

Vlajková loď Mazdy se dosud prodávala pouze na americkém a australském trhu, tím pádem nějaký příchod na starý kontinent nepřipadal v úvahu.
Jenomže dnes se objevilo na předních ruských stránkách, že na tamním trhu se bude znovu nabízet Mazda CX-9, a dokonce místní dealeři již přijímají objednávky.

Sedmimístné SUV, nabízející délku 5065 mm a světlou výšku 220 mm, se bude prodávat za 2,89 milionů rublů (v přepočtu asi 1,084 milionů korun) ve standardní výbavě – ta obsahuje šest airbagů, LED světlomety, třízónovou automatickou klimatizaci, kožené čalounění, navigaci, couvací kameru, vyhřívaná přední sedadla, head-up displej a další.
Za příplatek okolo 310 000 rublů (cca 116 tisíc korun) lze pořídit balíček Exclusive. Ten pro změnu nabídne adaptivní systém pro řízení předních světel a hlídání mrtvých úhlů, dále pak adaptivní tempomat, automatický brzdný systém s rozpoznáváním chodců. Stejně jako na jiných trzích i v Rusku bude mít CX-9 pod kapotou 2,5litrový přeplňovaný čtyřválec Skyactiv-G o výkonu 250 koní a točivém momentu 420 Nm v kombinaci se šestistupňovým automatem a pohonem všech čtyř kol. S danými parametry zrychlí vlajkové SUV na stovku za 8,6 sekundy.
V Rusku tak bude současná Mazda CX-9 konkurovat například Nissanu Pathfinder, Hondě Pilot anebo Toyotě Highlander. První kusy CX-9 v ruské specifikaci jsou již vyrobeny v Japonsku a čekají na export. Na ruském trhu má odstartovat prodej během října letošního roku. Jde tak již o třetí model CX-9, který se bude nabízet v Rusku. Prvního z nich (vyráběný v letech 2008-2009) si koupilo 2400 zákazníků, ten druhý po modernizaci (výroba 2012-2014) se prodal v 950 kusech. Který evropský trh bude dalším v pořadí? Uvidíme.

Zdroj: autoreview.ru

Jiří Diviš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *