Mazda dodrží tradice! Nástupce RX-8 se bude nabízet pouze s rotačním motorem

Mazda v těchto dnech usilovně připravuje novou CX-5 na světovou premiéru, která se má uskutečnit již za 10 dní na losangeleském autosalonu.
Ovšem neověřené zprávy nikdy nespí, a proto teď vyplula na povrch informace, že nástupce Mazdy RX-8 se bude prodávat pouze s rotačním motorem. Samotná automobilka to zatím oficiálně nepotvrdila, ale napůl to prozradil i viceprezident Mazdy pro americký trh.

Magazín Wards Auto udělal rozhovor s Russellem Wagerem, viceprezidentem pro marketing v Mazda North American Operations, který prohlásil, že každý nový model s označením RX bude mít ve svých útrobách pouze rotační motor, i když nemá zrovna příznivou spotřebu paliva. Koncept RX-Vision tak zvýšil naděje, že Mazda má opravdu v plánu uvedení nového modelu rodiny RX.
Wager dále řekl, že nástupce RX-8, prozatím označován jako RX-9, nepřijde na trh, dokud nebude mít rotační motor a vrchní inženýři japonské automobilky na něm usilovně pracují. Což potvrdila i nedávno samotná Mazda, která pronesla, že pověřený tým pracuje na zdokonalení rotačního motoru a zároveň se snaží najít průlom za posledních 8 let, aby se tak neopakovaly nešvary z dob RX-8.
A to nejlepší na konec – podle současných nejnovějších zpráv se má představit Mazda RX-9 v sériové podobě během roku 2020. Ovšem pokud jde o koncept, ten by mohl dorazit už v příštím roce na domácí autosalon v Tokiu.  

Zdroj: carscoops.com

Jiří Diviš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *