Mazda pracuje na dalším SUV, dostane název CX-8 a k mání bude jen v Japonsku

Podíváme-li se na současné portfolio značky Mazda, tak nabízí celkem čtyři modely spadající do kategorie SUV, přesněji CX-3, CX-4, CX-5 a CX-9.
Nedávno jsem však také informoval o tom, že Mazda chystá sedmimístné provedení CX-5, která možná ale ponese označení CX-7. Ovšem během včerejška vyplula na povrch informace, že Mazda připravuje ještě jedno SUV.

Bohužel nejsou známy veškeré informace k novince, ale už teď je jisté, že se bude výhradně nabízet v Japonsku, a to v šesti- či sedmimístném provedení. Nová CX-8 se tak připojí k menší CX-4, která se též nabízí pouze v Asii. Mazda CX-8 bude postavena na platformě větší CX-9, jelikož bude disponovat stejným rozvorem náprav, čili 2930 mm.

Mazda prozradila, že CX-8 byla navržena tak, aby vyhovovala japonskému trhu a je určena pro zákazníky, kteří chtějí více než pět míst. Šéf Mazdy, Masamichi Kogai, k chystané CX-8 řekl: „Nabídne právě takový výkon, vzhled i high-end, jaký zákazníci očekávají od Mazdy. Dokonce i dospělí se pohodlně usadí v třetí řadě sedadel. Samozřejmě vzhled bude vycházet z designu KODO.“

Ve srovnání s CX-9 bude nové SUV o 115 mm kratší, o 129 mm užší a 17 mm nižší. Vzhledem k tomu, že se CX-9 neprodává na domácím trhu, tak očekávaná CX-8 bude vlajkovou lodí v portfoliu modelů pro Japonsko. Prozatím to není potvrzené, ale Mazda CX-8 by se měla prodávat výhradně s 2,2litrovým dieselovým motorem Skyactiv-D z Mazdy 6, kde má výkon 175 koní a točivý moment 420 Nm. K motoru bude připojena šestistupňová automatická převodovka
Mazda zatím neprozradila, kdy se dočkáme oficiálního představení nové CX-8, avšak nyní je již k dispozici jakýsi teaser, zobrazující tři řady sedadel.

Zdroj: carscoops.comJiří Diviš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *