Nová Mazda 3 dorazí s digitálním přístrojovým štítem, potvrzují to uniklé fotografie

Původně jsem očekával, že na letošním ženevském autosalonu se představí již zcela nová generace Mazdy 3, ale nakonec se tak nestalo.

Místo toho se v Ženevě ukázal úžasně vypadající koncept Kai, ze kterého právě bude nová „trojka“ vycházet. Dokonce nedávno unikly fotografie z čínského portálu, na kterých je jasně vidět, že nová generace nabídne digitální přístrojový štít.

Ano, vypadá to, že Mazda plánuje vícero revolučních změn. To znamená, že krom vyvinutého motoru s kompresním zapalováním nabídne zákazníkům i digitální budíky. Podobný virtuální kokpit můžeme vidět například u koncernu Volkswagen, se kterým vůbec poprvé přišlo Audi TT. Fotky ukazují, že štít bude mít celkem dva možné režimy.
První mód nabízí centrální budík s otáčkoměrem a digitálním ukazatelem rychlosti uprostřed. Po boku se pak vyjímá vlevo ukazatel teploty vody a vpravo zase hodiny. Druhý mód si hraje na starou dobrou klasiku, čili dva velké budíky – otáčkoměr a rychloměr, avšak nikoliv v analogové podobě. Mazda tak chce zákazníkům i konkurenci ukázat, že míří pomalu a jistě k prémiovým modelům, a proto zvolila i virtuální kokpit. Ale nebojte, ze začátku půjde určitě o nadstandardní výbavu za příplatek, takže stále bude možnost volby.
Podle posledních informací má nová Mazda 3 zavítat v příštím roce do všech showroomů po celém světě a co víc, v útrobách bude mít i revoluční motor Skyactiv-X. Dokonce se mluví o tom, že v USA se bude nabízet s pohonem všech čtyř kol.  

Jiří Diviš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *