Nová Mazda EZ-6 přijíždí na čínský trh, bude se nabízet v elektrické a plug-in hybridní verzi

Nová Mazda EZ-6 přijíždí na čínský trh, bude se nabízet v elektrické a plug-in hybridní verzi

Je tomu tak týden, co společný podnik Changan Mazda oznámil, že chystá premiéru nového modelu s elektrickým pohonem na blížícím se pekingském autosalonu. Zveřejněný teaser napověděl, že půjde o sedan, a proto se začaly šířit spekulace o příchodu nové generace Mazdy 6. Jenže nakonec je to trochu jinak…

Ano, jde o nástupce Mazdy 6, ale pouze na čínském trhu. Novinka nese označení Mazda EZ-6 a je postavena na stejné platformě EPA1 jako sedan Deepal SL03, který vyrábí čínský partner společného podniku Changan Mazda. Představený model EZ-6, který bude mít s elektrickým pohonem ideální rozložení hmotnosti 50:50, měří na délku 4921 mm, na šířku 1890 mm a na výšku 1485 mm.

Čínské ministerstvo průmyslu a informačních technologií odhalilo, že se nová Mazda EZ-6 bude nabízet se dvěma různými pohonnými jednotkami. První z nich bude čistě elektrická, a sice s výkonem 258 koní a maximální rychlostí 170 km/h. Více informací nebylo zatím zmíněno, ale elektrická EZ-6, která disponuje pohonem zadních kol a dojezdem asi 600 km, má údajně lithium-železo fosfátovou baterii.

Pokud nejste stále fanouškem elektrických vozidel, můžete si u EZ-6 vybrat druhou pohonnou jednotku – plug-in hybridní s kombinovaným výkonem 218 koní. Tahle pohonná soustava nabídne opět lithium-železo fosfátovou baterii a 1,5litrový motor o výkonu 95 koní. Plug-in hybrid bude disponovat dojezdem přes 1000 km a také maximální rychlostí 170 km/h.

I když jde o čínský model, i tady Mazda sází na design Kodo s filozofií Soul of Motion. Na přední části je tak k nepřehlédnutí dynamická mřížka s úzkými LED světlomety. Silueta vozu EZ-6 je velmi podobná sedanu SL03, kde z profilu si nelze nevšimnout výsuvných klik dveří, a pokud jde o záď, za zmínku stojí krátké víko kufru s aktivním spoilerem a designově povedené lampy. Mazda EZ-6 dostala 19palcová litá aero kola a také panoramatickou střechu i bezrámové dveře.

Interiér má opět mnoho totožných prvků jako SL03, ale je pojat luxusněji a jeho součástí je např. 14,6palcový displej infotainmentu, 10,2palcový displej přístrojového štítu, volant s plochým dnem, na míru vyrobená středová konzole, sada úzkých výdechů ventilace a systém ambientního osvětlení. Pochopitelně ani v EZ-6 nemůžou chybět bezpečnostní a asistenční systémy např. pro zmírnění následků dopravní nehody nebo inteligentní parkovací systém, který lze ovládat hlasem i mimo vozidlo.

Výroba nové Mazdy EZ-6 má odstartovat koncem letošního roku a půjde teprve o třetí elektromobil značky Mazda, přičemž luxusní sedan by se měl prodávat výhradně na čínském trhu.

Zdroj: Mazda, carscoops.com

Jiří Diviš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *