Mazda CX-50 láká na robustní vzhled, došlápne si i na Subaru Outback

Mazda CX-50 láká na robustní vzhled, došlápne si i na Subaru Outback

Jedním z bodů alianční smlouvy Mazdy s Toyotou byla výstavba nového závodu v USA, kde obě automobilky budou vyrábět svá nová SUV. A u Mazdy už je jasno. Z alabamské továrny Mazda Toyota Manufacturing začne sjíždět zbrusu nová Mazda CX-50, která se však nepodívá do Evropy.

Mazda CX-50, coby odpověď na Subaru Outback, se pyšní pochopitelně charismatickým designem Kodo, ale s notnou dávkou outdoorového nádechu. Nové SUV je nepřehlédnutelné i díky černým plastovým lemům a pevným střešním ližinám pro větší všestrannost. Také maska chladiče vyčnívá černým akcentem a oba nárazníky disponují velkými průduchy po stranách. Navíc je nově v nabídce odstín Zircon Sand, který se hodí dokonale k robustně vypadající CX-50.

Standardní Mazda CX-50 má pod kapotou 2,5litrový atmosférický zážehový čtyřválec Skyactiv-G, ale za příplatek je možné zvolit přeplňovaný čtyřválec 2,5T Skyactiv-G. Bohužel Mazda zatím neuvedla podrobné parametry k daným motorizacím. Oba motory spolupracují se šestistupňovým automatem v kombinaci s pohonem všech čtyř kol i-Activ. Později dorazí ještě elektrifikované verze včetně hybridu. Zmíněný pohon všech čtyř kol i-Activ bude disponovat systémem Mi-Drive, který nabídne jízdní režimy Normal, Sport a Off-road, ale lze jej využít i pro tahání přívěsů a další věci.

I v interiéru je to typická Mazda, tzn. zaměřená na řidiče, kde nechybí kvalitní materiály a příslušenství. Sedadla vyzařují jakousi venkovskou estetikou, kterou nenajdete v jiném modelu, v kombinaci s barvou Terracotta a panoramatickou střechou. Mazda zapracovala i na odkládacích přihrádkách, aby co nejvíce vyhovovaly outdoorovým nadšencům.

Mazda nezveřejnila prozatím ani cenovou politiku CX-50, ale výroba započne začátkem roku 2022 a prodej bude odstartován závěrem roku.

Zdroj: motor1.com

Jiří Diviš

One thought on “Mazda CX-50 láká na robustní vzhled, došlápne si i na Subaru Outback

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *